facebook
| | | | | | | | 
 
 
 AKTUALNOŚCI 
 
KONCERTY, KONCERTY ...
Jeśli spodobała się Państwu Nasza oferta i chcielibyście Nas zaprosić na Super Biesiadę Góralską w Państwa miejscowości to, prosimy o kontakt e-mail lub najlepiej zadzwonić pod numer: +48 601 322 221, aby zarezerwować termin i omówić wszelkie szczegóły dotyczące planowanej imprezy.
 
   
 
 
 
KAPELA BESKID I WAKACJE Z GWIAZDAMI

Po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć na bardzo interesującym wydarzeniu kulturalno-sportowym i co najważniejsze - w doborowym towarzystwie najznakomitszych artystów polskich, którzy rywalizują w prestiżowym turnieju tenisowym BESKID CUP na kortach w Spa Hotelu Jawor w Jaworzu. Nasz żywiołowy koncert z tańcami, konkursami i zabawami okazał się strzałem w „10”. Zabawa była bardzo udana o czym mogą zaświadczyć m.in. znani i lubiani artyści polskiej sceny: Tomasz Bednarek, Stan Borys, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec, Wojciech Dąbrowski, Jan Englert, Stefan Friedmann, Piotr Gąsowski, Zbigniew Górny, Krzysztof Hanke, Robert Janowski, Leszek Malinowski, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Robert Rozmus, Henryk Sawka, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger... Cóż ... życzymy zatem, samych dobrych piłek na korcie i udanego wypoczynku w Naszych pięknych BESKIDACH – HEJ!
 
   
 
 
 
CUDOWNE WESELE z LEGENDARNĄ GRUPĄ SKALDOWIE
Cóż to za niespodzianka ?! Gramy, gramy, gramy, a tu taka niespodzianka ... Zespół SKALDOWIE - razem z nami uświetnił swoją muzyką rewelacyjne wesele. Było jak zwykle super !!! STO LAT MŁODEJ PARZE !!!
 
   
 
 
 
KAPELA BESKID NA LETNIM FESTIWALU PN „MUZYKA Z KÓRNIKA”
Jak co roku w Kórniku organizowany jest Letni Festiwal pn „Muzyka z Kórnika”. Wydarzenie to odbywa się z przepięknym otoczeniu (zdjęcia poniżej). Po prostu trzeba to zobaczyć !!! Kapela Góralska BESKID przygotowała na to wydarzenie specjalny program pn „Muzyka Podbeskidzia”, który został znakomicie przyjęty przez bardzo wymagającą publiczność. Jeszcze raz dziękujemy organizatorom za zaproszenie na Jubileuszowy Festiwal Muzyczny – i mówimy sobie do zobaczenia i usłyszenia za rok.
 
   
 
 
 
KAMILA KAJAK I ANDRIEJ MOSEJCUK WESELE Z GWIAZDAMI
W lipcu br. roku Kamila Kajak i Andriej Mosejcuk stanęli na ślubnym kobiercu. Podczas wspaniałego i roztańczonego gwiazdami przyjęcia weselnego znakomitą zabawę poprowadził Zespół PARTY&BESKID. Kamila i Andriej to znakomici i profesjonalni trenerzy tańca. Andrej wraz z Dorotą Gardias wytańczył Kryształową Kulę w „Tańcu z gwiazdami”. Kamila, którą pamiętamy z tego samego show aż dwukrotnie doprowadziła do zwycięstwa tańczące z nią gwiazdy. A byli to: Krzysztof Tyniec i Olivier Janiak. Zespół PARTY&BESKID życzy Młodej Parze radości i miłości każdego dnia. Szczęścia, które wiecznie trwa, niech każdy dzień kłania się w pas... Sto lat, sto lat życzymy Wam jeszcze raz!
 
   
 
 
 
HEJ MALUĆKI, MALUĆKI NA BIELSKIEJ STARÓWCE
Organizowana już po raz piąty impreza pod nazwą „Święta na Starówce” przybliżyła mieszkańcom Bielska-Białej atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, przypomniała tradycyjne zwyczaje i obrzędy, umożliwiła zakup wyrobów kojarzących się z tym świątecznym okresem. Dla najmłodszych przygotowano spotkanie z Mikołajem, bezpłatne przejazdy na karuzeli oraz specjalne warsztaty dla dzieci pod nazwą Fabryka Świętego Mikołaja oraz znakomitą regionalną kuchnię. Podczas tej imprezy nie mogło zabraknąć Kapeli Góralskiej BESKID, która zaśpiewała najpiękniejsze kolędy i pastorałki m.in. „Kuba stary przyniósł dary”, „My tu przyszli po kolyndzie”, „Hej, malućki, malućki” ... było pachnąco i świątecznie i tylko jednej rzeczy było brak ... śniegu :(.
 
   
 
 
 
KAPELA BESKID I ... WAKACJE Z GWIAZDAMI

W tym roku po raz kolejny Kapela Góralska BESKID została zaproszona na to prestiżowe wydarzenie kulturalno-sportowe i zarazem będzie miała przyjemność zagrać i zaśpiewać dla artystów, którzy będą rywalizować na kortach tenisowych SPA Hotelu Jawor **** Na kortach tenisowych SPA Hotelu JAWOR **** zmierzą się w sportowym pojedynku znani i lubiani artyście sceny polskiej: Tomasz Bednarek, Stan Borys, Piotr Cyrwus, Marcin Daniec, Krzesimir Dębski, Jan Englert, Zbigniew Górny, Krzysztof Hanke, Leszek Malinowski, Michał Milewicz, Maurycy Polaski, Grzegorz Poloczek, Krzysztof Respondek, Robert Rozmus, Henryk Sawka, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger. Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie kulturalno - sportowe. Więcej informacji na stronie
 
 
BESKID ZNOWU NAGRODZONY
W dniach 06-08.01.2011r. odbyły się w Będzinie przesłuchania finałowe II etapu do XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Kapela Góralska BESKID z Bielska-Białej, która przebrnęła przez eliminacje miejskie i rejonowe wystąpiła w Będzinie ze swoimi najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami. Bardzo miłym
zaskoczeniem było dla muzyków z Kapeli Góralskiej BESKIDbyło to, kiedy dowiedzieli się, że zostali zaproszeni przez organizatorów konkursu na Koncert Laureatów na którym ogłoszono że, Kapela Góralska BESKID zdobyła I miejsce w kategorii Zespołów Regionalnych. W XVII edycji festiwalu, w którą zaangażowane były 33. ośrodki eliminacyjne w tym jeden na Ukrainie wzięło udział 1720 wykonawców. W przesłuchaniach finałowych zaprezentowało się ich 130. Jest to bardzo duże wyróżnienie, że ktoś zauważył naszą góralską kolędniczą nutę z czego ogromnie się cieszymy – mówią muzycy z zespołu. Dla osób zainteresowanych polecamy Naszą góralską płytę z najpiękniejszymi kolędami i pastorałkami pt„Hej, malućki, malućki” – na której można usłyszeć m.in. kolędy i pastorałki wykonane na OFKiP w Będzinie.
 
 
JUŻ JEST NOWA PŁYTA BESKIDU!
Informowaliśmy o tym już wcześniej, że BESKID pracuje nad nową edycją płyty "Hej, bystro woda", no i właśnie ta płyta ukazała się już na rynku muzycznym. Płyta została odświeżona o nowa szatę graficzną, oprócz tego zrobiony jest remastering płyty, a także dołączono najnowszy
teledysk zespołu. Płytę można już (jeszcze) kupić w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce oraz poprzez naszą stronę internetową. POLECAMY !!!
 
 
URODZINY MARCINA DAŃCA
Legenda polskiej sceny kabaretowej - Marcin Daniec świętował swoje pięćdziesiąte urodziny w hotelu SPA Jawor w Jaworze koło Bielska Białej. Przy tej okazji został pasowany na prawdziwego górala i otrzymał wyjątkowy prezent: piosenkę napisaną specjalnie dla niego przez kapelę Beskid. Przy tej okazji gospodarz otrzymał góralski kapelusz oraz pas. Było swojsko i biesiadnie, jak na górali przystało. Materiał prasowy i zdjęciowy umieszczony dzięki uprzejmości serwisu
 
   
 
   
 
   
 
 
 
TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ - 3 KONCERTY BESKIDU
31 lipca - 8 SIERPNIA 2010r. Wisła, Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim Tydzień Kultury Beskidzkiej ze względu na swój charakter, zasięg, czas trwania, ilość wykonawców i koncertów, liczbę widzów, jak również ze względu na niepowtarzalną, urzekającą barwnością i porywającą żywiołowością atmosferę jest imprezą nieporównywalną
z żadną inną. Podczas jego trwania zespoły folklorystyczne prezentują oryginalne bogactwo ludowej muzyki, tańca i śpiewu, obrzędów i zwyczajów. Zespół BESKID wystąpi trzy razy podczas tego Międzynarodowego Festiwalu: 1 sierpnia w Oświęcimiu, 2 sierpnia w Makowie Podhalańskim, 3 sierpnia w Wiśle. Serdecznie zapraszamy na wszystkie koncerty
 
 
BESKID ZAGRAŁ W PROGRAMIE FAMILIADA
Kapela BESKID nagrała Wielkanocny odcinek FAMILIADY. Podczas nagrania w studiu było dużo śmiechu i zabawy. Taki też właśnie był odcinek z Naszym udziałem emitowany w sobotę Wielkanocną. Była to dla nas niesamowita przygoda za co dziękujemy przede wszystkim realizatorom programu i p. Karolowi za sympatię i życzliwość.
 
 
 
 
 
TAJEMNICZY ŚLUB TOMASZA KOTA
To był najbardziej tajemniczy ślub polskiego show-biznesu w ostatnich miesiącach. W tajemnicy przed światem słynny aktor Tomasz Kot, znany jako Maksymilian Skalski z "Niani", i Agnieszka Olczyk, psycholog i fotografka, wzięli ślub w małym kościółku w Częstochowie. Oto jak wyglądali:
 
   
 
O tym, że się pobrali, "Fakt" donosił jako pierwszy. Ale nikt nie wiedział, kiedy dokładnie i gdzie odbyła się ceremonia zaślubin. Wszystko wyjaśnił w liście Czytelnik "Faktu". I przysłał wyjątkowe zdjęcie młodej pary! Natomiast Kapela BESKID miała przyjemność zagrać i zaśpiewać na tym właśnie weselu. Było naprawdę super a goście ... bawili się do białego rana. My życzymy Młodej Parze, żeby byli przez całe życie tak szczęśliwi i zakochani w sobie jak w dniu ślubu.
 
 
EDYTA GÓRNIAK WYSZŁA ZA MĄŻ
W tajemnicy przed wszystkimi Edyta Górniak w dniu 11 listopada wzięła ślub ze swym dotychczasowym partnerem Dariuszem Krupą. Pannie młodej w drodze do ołtarza towarzyszyła muzyka duetu Secret Garden i Kapela Góralska BESKID.
 
   
 
Kapela BESKID również miała przyjemność być na tej uroczystości. Zagraliśmy wstawkę góralską podczas super weseliska, które było dla Nas wielkim wydarzeniem i zarazem wyróżnieniem że to właśnie MY mieliśmy okazję być w tym czasie i miejscu. Cała uroczystość została później dokładnie opisana w tygodniku "GALA", a także znalazł się obszerny fotoreportaż z tejże imprezy.
 
 
KAPELA BESKID W KOREII
BESKID został zaproszony na światowy Festiwal Muzyki Folkowej do Seulu. Byliśmy tam prawie jedynymi przedstawicielami z Europy. Mnóstwo koncertów i atrakcji. Po prostu była to wspaniała przygoda. Poniżej foto klasycznego McDonalda i ciekawy ich napis?!
 
   
 

 
1
10
11
12
14
15
18
20
21
25
29
32
37
40
5
6
99

Kapela Góralska Beskid, tel. 601-322-221   e-mail ;   Wykonanie strony: