Chcesz śpiewać lepiej bez brania kursu śpiewu?

Ćwicz śpiew każdego dnia

Jak w przypadku każdej umiejętności, im więcej ćwiczysz, tym bardziej się doskonalisz. Sportowcy, malarze i stolarze ćwiczą wybrane przez siebie rzemiosło, aby osiągnąć jak największe umiejętności. Nie inaczej jest w przypadku śpiewu. Jeśli chcesz stać się wybitnym piosenkarzem, musisz ćwiczyć każdego dnia. Wielu aspirujących śpiewaków bierze cotygodniowe lekcje wokalu. Następnie, w czasie od jednej sesji do następnej, zaniedbują ćwiczenia, których się nauczyli.

Problem z ćwiczeniem rzadziej, np. raz na tydzień, jest taki, że zapominasz o wskazówkach z ostatniego treningu. Dobrze jest zapamiętać rzeczy, które zrobiłeś dobrze w ostatnim treningu, tak abyś mógł na nich bazować. Równie ważne jest zapamiętanie tego, z czym się zmagałeś, abyś wiedział, nad czym musisz popracować następnym razem. Jeśli ćwiczysz rzadko, to tak jakbyś za każdym razem zaczynał od początku.

Nagrywaj się podczas śpiewania i analizuj swój głos.

Ta kwestia może być trudna dla niektórych śpiewaków, zwłaszcza początkujących. Nikt nie słyszy Twojego głosu tak samo, jak Ty słyszysz go w swojej głowie. Jedynym sposobem, aby usłyszeć swój głos tak, jak słyszą go inni, jest nagranie go i odtworzenie. Kiedy robisz to po raz pierwszy, może Ci się nie spodobać sposób, w jaki brzmi Twój głos.

Nie martw się jednak, przyzwyczaisz się do tego. Ważne jest, aby zapomnieć, że słuchasz siebie. Spróbuj nagrać siebie śpiewającego razem z piosenką, którą dobrze znasz. Po prostu posłuchaj głosu i przeanalizuj ścieżkę dźwiękową, a następne zdecyduj, gdzie wymagana jest poprawa. Jeśli czytasz ten artykuł prawdopodobnie jesteś początkującym adeptem śpiewania, z tego powodu możesz mieć wątpliwości – czy każdy może nauczyć się śpiewać? Osobiście jesteśmy zdania, że tak, ale temat jest dogłębniej wyjaśniony ze wspomnianym tekście.

Zrób rozgrzewkę przed śpiewem

Jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, ważne jest, aby rozgrzać się przed rozpoczęciem śpiewania. Tak jak w przypadku maratończyka, trenowałeś i ćwiczyłeś, a teraz jesteś gotowy do występu. Czy ten biegacz rozpocząłby wyścig bez rozciągania i rozgrzewki? Nie, nie zrobiłby tego. Bez względu na to, ile lat trenowałeś i ćwiczyłeś do tego wyścigu, nie wystartowałbyś w dniu wyścigu bez rozgrzewki. I nie należy zaczynać śpiewania, czy to podczas ćwiczeń, czy występu, przed odpowiednią rozgrzewką.

Bez odpowiedniej rozgrzewki, struny głosowe piosenkarza, podobnie jak mięśnie sportowca, mogą zostać nadwyrężone. Albo, co gorsza, ulec uszkodzeniu. Pamiętajmy, że biegacz, nawet sprinter, nie zaczyna rozgrzewki od biegania sprintów. Biegacz rozgrzewa się poprzez rozciąganie i jogging, aby rozluźnić i rozgrzać mięśnie.

Ty, jako śpiewak, powinieneś zacząć swoje ćwiczenia śpiewu od łatwych ćwiczeń. Śpiewanie, zwłaszcza długotrwałe, może być bardzo wymagającym fizycznie zajęciem. Śpiewasz całym swoim umysłem i ciałem. Z tego powodu ważne jest, aby rozgrzać całe ciało. Wykonuj ćwiczenia rozluźniające szczękę, wargi i język. Ważne jest również, aby rozciągać inne mięśnie ciała