Jaka oprawa muzyczna na wesele?

Gdy mamy już zaaranżowane ślub i wiemy kto zaśpiewa popularne Ave Maria w kościele, to teraz przyszła pora na wesele. Kto tam zaśpiewa? Czas przygotowywany na ślub pochłania najwięcej czasu, a my musimy wybrać zespół muzyczny. Oprócz sukienki panny młodej ważna jest oprawa muzyczna.

Zespół muzyczny na weselu?

Jeśli decydujemy się na zespół muzyczny, aby zagrał na naszym weselu, musimy zorientować się jakie instrumenty będa towarzyszyć orkiestrze i śpiewane utwory odbiegają od oryginału ale goście najlepiej się przy tym bawią. Przeważnie orkiestra towarzyszy nam od samego domu, ponieważ grają Parze Młodej marsz weselny. Oprawa muzyczna to kluczowa sprawa każdego wesela. Muzyka śpiewana przez orkiestrę z reguły odpowiada starszym i nawet młodym gościom. Doświadczony zespół pomoże pociągnąć imprezę do samego rana a śpiewane.

Może Dj na wesele?

Natomiast Dj zaprezentuje wszystkie, które już wszystkie znamy od wszystkich starych do ponadczasowych hitów. Dodajmy, że to właśnie Dj jest z reguły tańszy od zespołu. Oczywiście zależy to też dużo od renomy zespołu i danego DJ’a. Przykładowo na weselu u jednej z polskich gwiazd pojawił się ostatnio międzynarodowy DJ, który zrobił show na całego – o tym weselu więcej na www.skandal.pl, gdzie znajduje się także fotorelacja z przyjęcia polskiej gwiazdy.

Więc wybranie odpowiedniego repertuaru muzycznego to klucz do udanej zabawy. By wesele się udało należy dobrać tak utwory by pasowały w każdym przedziale wiekowym.

Pierwszy utwór powinien być spokojny, pogodny i dopasowany do Pary młodej. Z kolei kolejne utwory szybsze, które powinny zachęcać gości do zabawy. Koniec wesela powinien pokazać w grzeczny sposób, że koniec wesela dobiegł końca.

Piosenki powinny być dobrane do gości i para młoda powinna najlepiej ustalić to wcześniej z zespołem czy dj. Para młoda powinna zaproponować styl w którym będzie odbywało się wesele i dobrać sama kilkanaście utworów. Utwory powinne być takie które lubi para młoda ale z umiarem, ponieważ goście mogą być niezadowoleni. Albo zostawmy wszystko w rękach muzyków lub DJ.

Jakie utwory powinno się znaleźć na weselu?

Utwory powinne być dobierane do tańca ale wolne przytulańce też powinny się znaleźć. Na pewno powinny zawierać piosenki do wspólnego śpiewu czy toastu za parę młodą . Czy też disco-polo to gatunek muzyki przy której polacy bawią się najlepiej, biesiadne, elektroniczne, polskie i zagraniczne utwory czy też lata 70,80, 90.

Kilka przebojów na wesele, które powinny znaleźć się w repertuarze muzyków:

 • Mój przyjacielu – Krzysztof Krawczyk,
 • Miłość w Zakopane – Sławomir,
 • Przez Twe oczy zielone – Zenek Martyniuk,
 • Ona by tak chciała – Ronnie Ferrari,
 • Despacito – Luis fonsi,
 • Blodyneczka – Bayer Full,
 • Ona lubi pomarańcze – Affter Party,
 • Daj mi tę noc – Bolter,
 • Baśka – Wilki,
 • Nie liczę godzin i lat – Andrzej Rybiński,
 • Czerwone Korale – Brathanki.