Historia muzyczna artystki Britney Spears

Britney Spears to znana wszystkim piosenkarka, urodzona 2 grudnia w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych w miasteczku McComb. Oczywiście Britney Spears jest amerykańską piosenkarką muzyki pop i dance. Jest autorką tekstów, jak i producentką muzyczną oraz tancerką.

Kariera muzyczna piosenkarki Britney Spears

W 1992 roku debiutowała jako nastolatka w teatrze Off-Broadway. Potem w roku 1998 Britney wyszła z debiutanckim albumem pt. „Baby One More Time”, który odniósł ogromny sukces na rynku i uzyskał certyfikat sprzedaży w nakładzie 35 mln egzemplarzy. W roku 2000 wyszedł drugi album pt. „Oops …I Did it Again”, który trafił do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się album – więcej o tym osiągnięciu na www.sensacja.pl.

Oprócz śpiewnia artystka robiła także inne rzeczy. Britney zagrała główną rolę w filmie pt.”Crossroads i została nagrodzona Złotą Maliną. W roku 2003 Britney z Christiną  Aguilerą zaśpiewała piosenkę pt. ”Like a virgin”, no i tym utworem otworzyły galę MTV Video Music Awards. Natomiast kolejnym wydarzeniem, o którym mówi się do dzisiaj Britney pocałowała się na scenie MADONNĄ i gdzie to wydarzenie było skandalem roku.

Rok 2004  to kolejne sukcesy. Piosenkarka wydała kolejną płytę pt. ”In the Zone”, którae była promowana wraz z Madonną ze znanym singlem pt. ”Me against the music”. Za piosenkę pt. ”Toxic” piosenkarka otrzymała nagrodę Grammy.

W roku 2005 Britney została matką, rok później urodziła drugiego syna. W 2008 roku Britney wydała album pt.”Circus”.

Wszystkie znane utwory Britney Spears

 1. Baby One More Time.
 2. Toxic.
 3. Gimme More.
 4. Circus,
 5. Oops!…I did it again.
 6. Sometimes.
 7. Crazy.
 8. Everytime.
 9. Lucky.
 10. Born to Make you happy.
 11. Overprotect.
 12. Stronger.
 13. 3.
 14. From the bottom of my broken heart.
 15. Radar.

Co jeszcze warto wiedzieć o Britney Spears?

Ciekawostki o Britney Spears:

 • Britney z przyczyn zdrowotnych psychicznych i emocjonalnych została ujęta opieką kuratora i została ubezwłasnowolniona przez własnego ojca. Miała sprawować opiekę nad synami pod wpływem substancji odurzających,
 • wzięła ślub z kolegą z dzieciństwa Johnsonem Aleksandrem, który trwał 55 godzin,
 • sprzedała 150 mln płyt na całym świecie,
 • brała udział w 15 kampaniach reklamowych,
 • po drugiej ciąży Britney wpadła w depresję poporodową i nadużywała narkotyków.